Novinky

Text ...

Logo RDA

Zbrojári pre Ozbrojené sily SR

Začiatkom decembra prebehli v našej spoločnosti školenia, ktoré boli vykonané pre Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Išlo o kurzy pre zbrojárov Zásobovacej základne v Martine, predovšetkým na modely a modifikácie zbraní AR15/M4. Ich úlohou bude starostlivosť o tento druh techniky zavedenej vo výzbroji OSSR.

Náplňou bolo oboznámenie účastníkov s konštrukčnými špecifikami týchto zbraní ako verziách s priamym odberom plynov (DGI), tak i piestových modifikáciach. Dalšou oblasťou bola profilaktika (čistenie, údržba, kontrola a diagnostika opotrebenia, predchádzanie haváriám). Záver kurzu bol venovaný streľbe - praktickému prevereniu spoľahlivosti zbraní, ktoré mali jednotliví účastníci pridelené na kurz.

Kvalita tohto kurzu je garantovaná odbornou spôsobilosťou našich inštruktorov. Ivan Šebík - certifikovaný zbrojár pre zbrane typu M4 a Ing. Ľudovít Miklánek - konštruktér ručných zbraní a streliva so štátnou skúškou majú v tomto obore dlhoročné skúsenosti.

Veríme, že aj týmto kurzom sme prispeli k rozšíreniu spôsobilostí príslušníkov OS SR. Ich prístup možno bez prifarbovania označiť za proaktívny a vysoko profesionálny. Zjednodušenú vezriu týchto kurzov môžte absolvovať aj vy.

Stačí sa prihlásiť na najbližší termín: https://www.rda.sk/kurzy/aktualne/82/ar15-zbrojar-udrzba-a-opravy/

RDA Shop